Na trwających właśnie targach EICMA w Mediolanie Honda zaprezentowała kilka nowych modeli. Niektóre z aktualnie produkowanych doczekały się swoich wersji na nadchodzący 2014 rok. Prezentujemy najciekawsze premiery.

CBR 1000 RR SP

Nowy sportowy model Hondy jest napędzany silnikiem o maksymalnej mocy 178 KM, generującym moment obrotowy o wartości 114 Nm. Skonstruowany na bazie CBR 1000 RR został wyposażony w zmodyfikowany układ dolotowy i nowy wydech. Skuteczną redukcję prędkości zapewniają hamulce Brembo z pływającymi tarczami o średnicy 320 mm. Na obręcze założono opony Pirelli Diablo Supercorsa SC. Cena nie jest jeszcze znana, wiadomo natomiast, że nowy model trafi do salonów już w lutym 2014 roku.

VFR 800 F

VFR 800 narodził się na nowo zyskując literę F w nazwie, mniejszą o 10 kg masę, regulowaną wysokość siodła, kontrolę trakcji i pojedynczy wydech. Zmiany wprowadzono na podstawie opinii użytkowników pierwowzoru. Nowa wersja na 2014 rok została wyposażona w aluminiowy jednoramienny wahacz i podwójne pływające tarcze hamulcowe o średnicy 310 mm. Udoskonalona deska rozdzielcza ma cyfrowy prędkościomierz oraz obrotomierz, wskaźnik pozycji biegu, temperatury otoczenia i zużycia paliwa. Dostępny w 3 wersjach kolorystycznych: perłowa biel, czarny metalik i rajdowa czerwień.

CTX1300

Potencjalni klienci będą mogli wybrać między modelem podstawowym a nieco rozbudowanym Deluxe. Obie wersje są wyposażone w silnik V4 o pojemności 1261 cm3 i 5 biegową skrzynię. W tym modelu Honda postawiła na zaawansowaną technologię, wyposażając swój nowy turystyk w pełny pakiet audio, Bluetooth, samoczynnie wyłączające się kierunkowskazy, ABS i kontrolę trakcji. Dzięki wygodnej pozycji jazdy i niskiemu środkowi ciężkości motocykl zapewni kierowcy wyjątkowy komfort nawet w bardzo długiej trasie.
Honda przedstawiła również odpowiednik tego modelu o mniejszej pojemności – CTX 700. Motocykl ma 48 KM dlatego oferta skierowana jest głównie do posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.

Crosstourer

Nowy model jest napędzany jest silnikiem V4 o pojemności 1237 cm3. Ma wygodną 6-biegową dwusprzęgłową skrzynię DCT. Podobnie jak Honda CTX 1300, także Crosstourer został wyposażony w automatyczne wyłączanie kierunkowskazów. Zmodyfikowano również siodło, by zapewnić maksymalną wygodę kierującemu.

1 KOMENTARZ

  1. CTX mastodont, który zupełnie mi się nie podoba – bliżej mu wyglądem już do auta, zupełniejak goldas – a Vfr i Cbr bardzo zgrabne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.