Nowość: system kontroli trakcji KTM. Zamontujesz go też w tegorocznym modelu

-

KTM 1190 Adventure z przyszłorocznej linii modelowej otrzyma zaawansowany system kontroli trakcji. Opracowany i wykonany od podstaw układ powstał dzięki współpracy Austriaków z niemieckim dostawcą części – firmą Bosch. 

System Kontroli Stabilności zaprojektowano mając na uwadze jedno ważne założenie: możliwość zastosowania go w obecnych na rynku modelach 1190 Adventure i Adventure R, także tych, które są już użytkowane przez klientów. Operacja montażu nowej opcji bezpieczeństwa nie będzie przy tym wymagała dużej inwestycji – producent zadeklarował jej koszt na poziomie 397 euro (1700 zł).

System Kontroli Stabilności KTM/Bosch

Układ kontroli trakcji powstał dzięki współpracy KTM i Boscha. Inżynierowie poświęcili dwa lata na stworzenie układu, który nie tylko pasowałby do charakterystyki motocykla ale także perfekcyjnie zintegrowałby się z zamontowanym już układem ABS.

Według producenta, najważniejsze cechy Systemu Kontroli Stabilności to:

– zapobieganie poślizgowi podczas hamowania w łuku
– minimalizowanie momentu prostującego podczas hamowania w łuku
– zapobieganie przewrotce podczas awaryjnego hamiowania
– zapobieganie poślizgowi tylnego koła podczas przyspieszania w łuku
– zapobieganie unoszeniu przedniego koła podczas gwałtownego przyspieszania.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY