Pojawiły się nowe informacje na temat nowej odsłony Hondy Africa Twin. Włoski portal moto.it ujawnił, że bazą dla nadchodzącej wersji kultowej Afryki będzie seryny model dakarowego CRF450 Rally. Premiera – wiosną przyszłego roku.

Zdaniem włoskich dziennikarzy, którzy przeprowadzili w tej sprawie drobiazgowe dochodzenie, nowa Africa Twin zbudowana zostanie na bazie cywilnej wersji Hondy CRF450 Rally, na której Dakar ukończyła Laia Sanz.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Podobieństwa będą dotyczyć nie tylko szczegółów konstrukcji, ale także wyglądu – nowa Afryka ma być rasowym wszędołazem, nie zaś pseudoterenową bulwarówką. W tym celu motocykl otrzyma m.in. lekkie szprychowe koła – z przodu 21-calowe.

Waga nowej Afryki będzie wahać się w okolicach 200 kg, zaś pojemność silnika wyniesie ok. 1000 cm3. W odróżnieniu od całej gamy turystycznych modeli Hondy, które mają jedynie terenowy wygląd, nowa Africa Twin byłaby zatem prawdziwą off-roadową maszyną turystyczną z możliwością jazdy po asfalcie.

2 KOMENTARZE

  1. Podoba mi się myślenie Hondy. W tej klasie budowanie na bazie dakarowych wyczynówek jest oczywistym i najmądrzejszym wyborem. Tak powstała niezwykle udana Yamaha XV750 Super Tenere (ta pierwsza).

    Mateusz, nie obawiam się 1000 ccm, jeśli tylko dotrzymają słowa z tymi 200 kilogramami. W tych grzmotach problemem jest masa, stara Super Tenera i stara Africa ważyły po (mniej więcej) 240 kg. Nowa Terenia waży już 260 kg i to ją właściwie dyskwalifikuje i eliminuje z klasy. Odjęcie tego wszystkiego co po cyfrze ‘2’ zbliży nową Afrykę masą do Transalpa, a to – przy litrowym silniku – czyni ten motocykl zajebistym sprzętem.

    Niestety wymogi prawne zawsze dodają parę kilo do wersji studyjnej, więc nie ma się co napalać. Czekam z ciekawością na rozwój wypadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.