[sam id=”24″ codes=”true”]Niemieckie władze nie zgodzą się na wjazd gangu “Nocne Wilki” do Berlina. Obawy rządzących wzbudzają niejasny charakter demonstracji i powiązania członków grupy z prorosyjskimi separatystami w Donbasie.

Jak pisze niemiecka gazeta “Die Welt” policja w porozumieniu z władzami Berlina przygotowuje prawne możliwości zablokowania konwoju Nocnych Wilków, którzy – przypomnijmy – planują rajd z okazji 70. rocznicy zwycięstwa Armii Czerwonej nad faszyzmem.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Zgodnie z niemieckim prawem na każdą demonstrację musi zgodzić się policja, a ta nie pozostawia wątpliwości – taka zgoda nie zostanie wydana. Kluczowym powodem jest tutaj ideologia organizatora rajdu, czyli wspieranego przez Kreml klubu motocyklowego “Nocne Wilki”, który wprost gloryfikuje stalinizm i aktywnie wspiera działania Władimira Putina.

NocneWIlkiNie bez znaczenia jest również fakt, że wielu członków gangu ma powiązania z organizacjami przestępczymi, walczy po stronie rosyjskich separatystów w Donbasie lub jest poszukiwana listami gończymi. Jak pisze “Gazeta Wyborcza”, pod wpływem Niemiec także polskie władze zaczęły rozważać zamknięcie granicy przed rosyjskimi “motocyklistami”.

NocneWilki2Co ciekawe inicjatywę uczczenia radzieckiej armii poparł znany antykomunista, organizator Rajdów Katyńskich i jasnogórskich zlotów gwiaździstych Wiktor Węgrzyn. Wyraził także gotowość do wspólnej podróży w konwoju z “Nocnymi Wilkami”.

10 KOMENTARZE

  1. “Co ciekawe inicjatywę uczczenia radzieckiej armii poparł znany antykomunista, organizator Rajdów Katyńskich i jasnogórskich zlotów gwiaździstych Wiktor Węgrzyn. Wyraził także gotowość do wspólnej podróży w konwoju z „Nocnymi Wilkami”.”

    Zapewne obawia się, że w ramach odwetu Rosjanie mogą utrudniać organizację Rajdu Katyńskiego…

  2. Kim on jest, gdzie był gdy Polacy walczyli o wolność? Za oceanem siedział, a teraz za pierwszego patriotę i katolika się uważa. Podziały stworzył swoim głupim gadaniem, ludzi na siebie szczuje – tyle robi dla polaków.

  3. Nie dajmy się uwieść politykom i różnej maści pieniaczom mającym w polityczno-medialnej zadymie zawsze swój cel.Chcą przejechać przez Polskę docelowo do Niemiec ,niech jadą i najlepiej po cichu , bez całego szumu medialnego o który im chodzi . Niech problemem zajmą się Niemcy a cisza i spokój wokół sprawy tranzytu ,,Wilków” będzie największym naszym sukcesem ,nas wszystkich rozsądnych.

  4. Ja bym prosił żeby ten Pan dla mnie nic nie robił :-) Jako dla Polaka. Szczególnie żeby nie popierał “w imieniu motocyklistów” tych putinowskich marionetek.

  5. 17 stycznia 2017 r zmarł w wieku 77 lat pan Wiktor Węgrzyn. Twórca Rajdu Katyńskiego i największej imprezy motocyklowej w Europie- Zlotu Gwiaździstego. Wielki patriota i propagator polskości.No i motocyklista, który niemal że do końca, dokąd pozwalało mu na to zdrowie jeździł po świecie motocyklem. Szkoda że portal motocyklowy nie znalazł dotąd czasu na jakąkolwiek wzmiankę o Jego odejściu.Spoczywaj w pokoju Komandorze.

  6. Tak to bywa, że człowiekowi na starość się w głowie miesza :( Szkoda bo Jego kontrowersyjne wypowiedzi nie pomagały Rajdowi Katyńskiemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.