Kanada: motocykliści żądają 100 mln dolarów. Poszło o dyskryminację

-

Ruch Motocyklowy z Quebec (francuskojęzyczna prowincja Kanady) pozwał tamtejsze zrzeszenie ubezpieczycieli branży samochodowej. Motocykliści zarzucają organizacjom ubezpieczeniowym dyskryminowanie kierowców jednośladów.

Ruch Motocyklowy z Quebec zrzesza około 8 tysięcy bikerów. Już kilkakrotnie protestowali oni przeciwko działaniom ubezpieczycieli, jednak akcje te nie przyniosły skutku. Zdecydowali się zatem złożyć pozew do sądu, by ograniczyć dyskryminację motocyklistów podczas ustalania winnych wypadków.

Zdaniem przedstawicieli Ruchu niemal wszystkie firmy ubezpieczeniowe funkcjonujące w kanadyjskiej prowincji Quebec nie uznają faktu, że to kierowcy samochodów są w większości winni wypadków z udziałem motocykli. Powoduje to drastyczne podwyżki stawek ubezpieczeniowych – od 2008 roku wzrosły one aż o 400%.

Motocykliści nie mają dłużej zamiaru płacić więcej z powodu nieuważnych kierowców samochodów. Kwota 100 mln dolarów ma pokryć straty, jakie bikerzy ponieśli na skutek płacenia zawyżonych składek.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY