Młody poszedł na gumę, obok stała policja. Dostał bardzo wysoki mandat [film, video]

-

Jazda motocyklem na jednym kole jest traktowana przez policję jako stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym i srogo karana. Przekonał się o tym 19-letni motocyklista, który w Piekarach Śląskich przejechał w ten sposób obok patrolu drogówki. Został zatrzymany i ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi. 

Młody domorosły stunter postanowił pójść na gumę na Bytomskiej, jednej z większych ulic Piekar Śląskich. Zrobił to jednym z trzech pasów ruchu, środkowym. Po lewej stronie miał kolumnę samochodów stojących na światłach, za którą, jak się okazało, stał policyjny radiowóz. Funkcjonariusze ruszyli za motocyklistą i niedługo później go zatrzymali. 

Motocyklista dostał mandat za prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie. Kilka godzin później zginął w wypadku

Za jazdę na jednym kole w centrum miasta motocyklista został ukarany bardzo surowo. Otrzymał mandat w wysokości 5000 zł oraz 10 punktów karnych. 


Przypomnijmy, że tego typu manewry są dozwolone wyłącznie na zamkniętych dla ruchu odcinkach dróg oraz placach. Na drogach publicznych „gumowanie” jest karane z tytułu stwarzania zagrożenia w ruchu. Tutaj dodatkowo motocyklista wybrał bardzo niefortunne miejsce. Nawet jadąc w normalny sposób obok kolumny samochodów, należy zachować ostrożność, bo czasem kierowca któregoś może zmienić zamiary i wjechać na nasz pas. Ponadto przejście dla pieszych, nawet to z sygnalizacją świetlną, zawsze jest miejscem podwyższonego ryzyka.
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY