Brytyjski Lotus, znany do tej pory głównie z produkcji luksusowych sportowych aut, pracuje nad potężnym motocyklem. Pierwsze szkice 200-konnego modelu C-01 ujrzały właśnie światło dzienne. Będzie grubo.

Lotus C-01 będzie maszyną nie z tego świata. Ze swoją nietypową stylistyką znakomicie odnalazłby się w mrocznym klimacie filmów science-fiction. Nic dziwnego, jego główny stylista, Daniel Simon, od lat projektuje futurystyczne pojazdy na potrzeby kina.

Potężny, widlasty 200-konny silnik wyprodukowany przez KTM ukryty będzie w karbonowej obudowie o opływowych kształtach. Motocykl nie będzie jednak maszyną na wskroś sportową. Można w nim odnaleźć ślady dostojeństwa cruisera i brutalnej siły nakeda.

Lotus-C-01 (2)

Opublikowane zdjęcia nie przedstawiają jeszcze realnego prototypu. To komputerowy rendering, dający pojęcie o kształtach nowego Lotusa. Oglądając te obrazki, niecierpliwie czekamy na oficjalną premierę, pod nosem nucąc niedawny przebój zespołu Piersi: będzie, będzie zabawa, będzie się działo…

Zdjęcia zamieszczono na portalu MCN.

1 KOMENTARZ

  1. z chęcią zobaczyłbym projekt motocykla z nutką futurystyki rodem z filmu “tron:dziedzictwo”, czarne kombinezony i kilka świecących pasów ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.