Niedawno informowaliśmy was o tym, że Straż Graniczna ogłosiła przetarg na zakup nowych jednośladów do swoich jednostek. Mamy już wyniki postępowania przetargowego. Honda górą!

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę motocykli do Nadbużańskiego oddziału Straży Granicznej. Zwycięzcą okazała się firma Sokół Lubelskie Centrum Motocyklowe, autoryzowany dealer motocykli marki Honda. Na mocy podpisanej umowy już niebawem do formacji wcielone zostanie 40 sztuk nowych motocykli Honda CRF 250 RALLY, a dodatkowo, w razie konieczności zamawiający zastrzegł sobie jako opcję możliwość pozyskania jeszcze 10 sztuk na identycznych zasadach. Kwota 1,28 mln złotych brutto lub 1,6 mln w przypadku zakupu pełnego pakietu nie była najniższą ofertą w postępowaniu. Kawasaki zaoferowało 40 szt swoich KLX 230 za 1,195 mln złotych w pakiecie podstawowy lub 1,494 mln złotych w przypadku rozszerzenia opcji. Niższa cena to jednak nie wszystko i w końcowym rozstrzygnięciu Kawasaki przegrało kilkoma punktami ze swoją japońską konkurencją.

Straż Graniczna znalazła dodatkowe środki na zakup motocykli, gdyż pierwotne założenia przetargowe opiewały na kwotę 1,076 mln złotych. Przypomnijmy, że zgodnie z wymaganiami zamawiającego motocykl miał być dwumiejscowy i przeznaczony do poruszania się w warunkach szosowo-terenowych (kategoria L3e). Wśród obostrzeń znalazły się informacje o tym, że każdy motocykl ma być objęty dwuletnią gwarancją producenta bez limitu przejechanych kilometrów. Straż Graniczna zażyczyła sobie by jednostka napędowa nowych motocykli w formacji mieściła się w przedziale pojemności 230-260 cm3, uzyskując moc nie mniejszą niż 19 KM. Dodatkowe wymagania to minimum pięciobiegowa manualna skrzynia przekładniowa, tarczowe hamulce z tyłu i z przodu oraz masa własna pojazdu nieprzekraczająca 160 kg. Tylne koło musiało mieć 18 cali, a przednie 21, oba wyposażone w ogumienie przystosowane do jazdy szosowo-terenowej. Dodatkowe punkty przyznano też za rocznik produkcji jednośladów datowany na 2020 rok.

Na pograniczach naszego kraju obecnie służy 379 motocykli, a wśród nich można spotkać Hondy, Kawasaki oraz hiszpańskie Rieju. Kolejne 40 sztuk jednośladów, które powiększą tę flotę ułatwią zadania terenowe jednostki.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.