Koncept nowego Triumpha Daytona 1100, zaprezentowany przez Luca Bar Design, może wskazywać następny krok brytyjskiego producenta na rynku trzycylindrowych streetfighterów.

Segment trzycylindrowych streetfighterów robi się dla producentów coraz ważniejszy. Swoją obecność modelem MT-09 mocno określiła Yamaha, wcześniej zrobiła to MV Agusta ze swoim F800. Triumph od dawna jest specjalistą od silników trzycylindrowych, wydaje się więc, że podobny motocykl jest w ofercie Brytyjczyków kwestią czasu.

Stworzenie Daytony 1100 według projektu Luca Bar nie powinno być trudne, ponieważ fabryka w Hinckley produkuje już silnik o takiej pojemności. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że nowe, fantastycznie agresywne linie, które możemy podziwiać jako pomysły projektanta, ubiorą nowego brytyjskiego streetfightera.

 

1 KOMENTARZ

  1. Litrowa Daytona to marzenie w tej klasie motocykli, ale koncepty już były, a nic się nie zmienia. paradoksalnie zarówno silnik 1050 jak i 1200 nie nadaje się do sporta, trzeba go bardzo mocno przeprojektować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.