Koncepcyjny Triumph Daytona 1100. Wyznacza kierunek?

-

Koncept nowego Triumpha Daytona 1100, zaprezentowany przez Luca Bar Design, może wskazywać następny krok brytyjskiego producenta na rynku trzycylindrowych streetfighterów.

Segment trzycylindrowych streetfighterów robi się dla producentów coraz ważniejszy. Swoją obecność modelem MT-09 mocno określiła Yamaha, wcześniej zrobiła to MV Agusta ze swoim F800. Triumph od dawna jest specjalistą od silników trzycylindrowych, wydaje się więc, że podobny motocykl jest w ofercie Brytyjczyków kwestią czasu.

Stworzenie Daytony 1100 według projektu Luca Bar nie powinno być trudne, ponieważ fabryka w Hinckley produkuje już silnik o takiej pojemności. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że nowe, fantastycznie agresywne linie, które możemy podziwiać jako pomysły projektanta, ubiorą nowego brytyjskiego streetfightera.

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

  1. Litrowa Daytona to marzenie w tej klasie motocykli, ale koncepty już były, a nic się nie zmienia. paradoksalnie zarówno silnik 1050 jak i 1200 nie nadaje się do sporta, trzeba go bardzo mocno przeprojektować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY