Hipermotocykl MTT Y2K wraca. 420 KM mocy, prędkość maksymalna 440 km/h

-

Amerykańska firma Marine Turbine Technologies (MTT), która na przełomie wieków zszokowała motocyklowy świat hiperbajkiem Y2K, pracuje nad kolejnym projektem. Nowy motocykl MTT Y2K ma dysponować mocą 420 KM.

Motocykl MTT Y2K, znany też jako Turbine Superbike, po raz pierwszy zaprezentowany został w 2000 roku. Wyposażony został w turbospalinowy silnik Rolls-Royce’a o mocy 320 KM generujący 576 NM momentu obrotowego. Pozwalało to rozpędzić go do prędkości 365 km/h. MTT Y2K zadziwiał nie tylko mocą, ale i dynamiką: dojście do prędkości 320 km/h zajmowało mu zaledwie 5,4 sekundy. Porażająca była również cena motocykla: 150 tys. USD, czyli 620 tys. zł.

Według nieoficjalnych informacji Marine Turbine Technologies pracuje teraz nad nową wersją Y2K z silnikiem turbospalinowym, która tym razem ma dysponować mocą 420 KM. Motocykl przechodzi obecnie testy w tunelu aerodynamicznym w Wielkiej Brytanii. Prędkość maksymalna tego potwora ma przewyższać 440 km/h.

Nowy motocykl pojawi się w Europie w połowie 2013 roku. Cena nie została jeszcze ujawniona.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

3 KOMENTARZE

  1. No i weź tu tankuj takiego potwora – nie dość że pewnie bak wystarcza na przejechanie kilkunastu km to jeszcze tankować trzeba lotnicze paliwo na jakimś lotnisku ;)

  2. spala wszystko co jest palne, od ropy poprzez perfumy Coco Chanel , aż do alkoholu.

    PS. Więc jeśli ktoś będzie na dobrym kacu to jak nasika to też powinien pojechać :P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY