Yamaha Thundercat jest najczęściej kradzionym motocyklem w Wielkiej Brytanii

-

Yamaha Thundercat jest ulubionym motocyklem brytyjskich złodziei, a Yamaha ich ulubioną marką. To wnioski z opublikowanego właśnie przez firmę ubezpieczeniową Swinton Bikes zestawienia najczęściej kradzionych motocykli na Wyspach.

Lista została sporządzona na podstawie 200 tysięcy polis ubezpieczeniowych, wykupionych przez posiadaczy motocykli w 2012 roku. Wynika z niej, że złodzieje motocykli cenią pod względem marki właśnie motocykle Yamaha, rodzaju – motocykle sportowe , a uwzględniając pojemność silnika – motocykle o małych i średnich pojemnościach. Nie znajdują natomiast uznania złodziei ani motocykle turystyczne, ani jednoślady z silnikiem powyżej 1000 ccm, z wyjątkiem Yamahy R1. W Top Ten zabrakło też jednego choćby motocykla BMW, Harleya czy – biorąc pod uwagę funkcjonalność –  cruisera lub turystyka.

Co ciekawe, Yamaha zamyka również listę najrzadziej kradzionych motocykli. Według raportu Swinton Bikes w ubiegłym roku polisy wykupiło 822 posiadaczy modelu Yamaha DT125Rs.  Kradzieży nie zgłosił żaden z nich.

Oto pełna lista 10 najczęściej kradzionych motocykli na Wyspach:

  1. Yamaha Thundercat YSF 600 R
  2. Yamaha YZF R125
  3. Triumph Daytona 675
  4. Kawasaki ZX-6R
  5. Honda CBF125
  6. Yamaha YZF R1
  7. Suzuki SV 650S
  8. Suzuki GSX-R 600
  9. Honda CBR 600F
  10. Suzuki GSF600 Bandit
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY