Przyszłoroczna wersja Harleya-Davidsona Softail Slim skierowana jest do klientów przywiązanych do tradycji. Obecne są tam liczne nawiązania do sposobu, w jaki budowano motocykle w latach 40. choć nie zabrakło także nowoczesnej technologii.

Masywny wygląd – to coś, czego w tym modelu na pewno nie ma. Softail Slim hołduje prostym subtelnym liniom typowym dla wczesnych konstrukcji motocykli. Ukryty tylny amortyzator zapewnia odpowiedni komfort podróży przy zachowaniu harmonijnego wyglądu typowego dla konstrukcji hardtail.  Charakterystyczna kierownica i panel instrumentów montowany na zbiorniku paliwa stanowią wyraźny ukłon w stronę historii.

Do napędu modelu Softail Slim wykorzystano silnik Black Twin Cam 103 z czarnymi korpusami cylindrów i głowicami pokrytymi chromem, co dało zaskakująco elegancki efekt. Zdecydowano się na zastosowanie pojedynczego siodła o klasycznym kształcie zamiast podwójnego stosowanego zwykle w Softailach. Zrezygnowano także z szyby, by dobitniej podkreślić nawiązanie do historycznych konstrukcji.

Mimo bardzo tradycyjnego wyglądu model Softail Slim nie jest bynajmniej archaiczny. Wyposażono go w system ABS i fabryczny immobilizer z alarmem. Tradycyjnie dla Harleya-Davidsona przewidziano także bardzo długą listę opcji dodatkowych i akcesoriów do tuningu.

Ceny przyszłorocznego modelu Softail Slim na razie nie ujawniono.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.