Harley-Davidson Softail Slim. Nowa wersja w klasycznym duchu

-

Przyszłoroczna wersja Harleya-Davidsona Softail Slim skierowana jest do klientów przywiązanych do tradycji. Obecne są tam liczne nawiązania do sposobu, w jaki budowano motocykle w latach 40. choć nie zabrakło także nowoczesnej technologii.

Masywny wygląd – to coś, czego w tym modelu na pewno nie ma. Softail Slim hołduje prostym subtelnym liniom typowym dla wczesnych konstrukcji motocykli. Ukryty tylny amortyzator zapewnia odpowiedni komfort podróży przy zachowaniu harmonijnego wyglądu typowego dla konstrukcji hardtail.  Charakterystyczna kierownica i panel instrumentów montowany na zbiorniku paliwa stanowią wyraźny ukłon w stronę historii.

Do napędu modelu Softail Slim wykorzystano silnik Black Twin Cam 103 z czarnymi korpusami cylindrów i głowicami pokrytymi chromem, co dało zaskakująco elegancki efekt. Zdecydowano się na zastosowanie pojedynczego siodła o klasycznym kształcie zamiast podwójnego stosowanego zwykle w Softailach. Zrezygnowano także z szyby, by dobitniej podkreślić nawiązanie do historycznych konstrukcji.

Mimo bardzo tradycyjnego wyglądu model Softail Slim nie jest bynajmniej archaiczny. Wyposażono go w system ABS i fabryczny immobilizer z alarmem. Tradycyjnie dla Harleya-Davidsona przewidziano także bardzo długą listę opcji dodatkowych i akcesoriów do tuningu.

Ceny przyszłorocznego modelu Softail Slim na razie nie ujawniono.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY