Francja i Hiszpania podpisały porozumienie w sprawie mandatów. Liczą na zyski

-

Francja i Hiszpania podpisały tzw. Porozumienie o mandatach. Dla kierowców z obu krajów oznacza to jedno: każde zdjęcie z fotoradaru w ciągu kilku dni trafi do skrzynki pocztowej niezależnie od kraju zamieszkania właściciela pojazdu.

Porozumienie weszło w życie 1 sierpnia br. Dotyczy głównie mandatów z fotoradarów i kamer ustawionych na skrzyżowaniach (rejestrują pojazdy przejeżdżające na czerwonym świetle). W roku 2012 we Francji fotoradary zarejestrowały 450 000 wykroczeń spowodowanych przez hiszpańskich kierowców, zaś w Hiszpanii liczba zdjęć przedstawiających kierowców francuskich wyniosła 130 000.

Jak łatwo zauważyć, porozumienie takie niesie ze sobą ogromne korzyści finansowe. Dlatego też podobne umowy podpisały wcześniej inne kraje europejskie: Belgia, Luksemburg, Niemcy i Szwajcaria.

Inną sprawą jest możliwość egzekucji takiego mandatu. Jeśli kara nie zostanie dobrowolnie zapłacona wystawca nie może skorzystać z tradycyjnej drogi windykacji, czyli w przypadku wymienionych krajów – pomocy policji. Może się zatem okazać, że zawarte między krajami porozumienie nie przyniesie oczekiwanych korzyści.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY