Elektryczny skuter VT-1. Amerykańsko-niemiecki projekt z polskim akcentem

-

Amerykańska firma Vectrix przedstawiła elektryczny skuter VT-1. To pierwszy projekt realizowany wspólnie z nowym właścicielem Vectrixa, koncernem Daimler. Pojazd ten ma polski akcent – prawdopodobnie będzie produkowany pod Wrocławiem.

Vectrix wyposażył skuter w opatentowany system Planetary Gear Drive. Napęd ten jest łatwy w utrzymaniu i bardzo cichy, w przeciwieństwie do przekładni łańcuchowych lub pasowych. Producent zapewnia, że rozwiązanie to nie wymaga konserwacji aż do ponownego smarowania przy przebiegu 320 000 km.

VT-1 osiąga prędkość maksymalną 100 km/h i ma zasięg do 89 km. Posiada wymienne baterie litowe, których wymiana nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. VT-1 można podłączyć do gniazd 220V/110V poprzez 10 metrowy przewód umieszczony pod siedzeniem kierowcy. Czas ładowania pustej baterii do poziomu 80% to 3 godziny, zaś pełne ładowanie trwa od 4 do 6 godzin.

Podobnie jak poprzednik VX-1, VT-1 wyposażono w zamykany schowek pod siedzeniem oraz mniejszy pod deską rozdzielczą. Pojazd jest wyposażony w ABS i system, który odzyskuje energię podczas hamowania. Producent oferuje 24 miesięczną gwarancję.

Cena skutera nie jeszcze znana. Prawdopodobnie będzie on produkowany w fabryce Vectrixa w Bielanach Wrocławskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY