Niemieccy studenci zaprezentowali jednośladową zabudowaną taksówkę z silnikiem elektrycznym. Ich zdaniem może ona zrewolucjonizować transport w zatłoczonej i obciążonej opłatami stolicy Wielkiej Brytanii: Londynie.

VOI Concept, bo tak nazywa się projekt jednośladu powstał dzięki współpracy studentów z Technische Universitat w Monachium i Nanyang Technological University z Singapuru. Pomysłodawcy twierdzą, że ich pojazd jest zwinny i poręczny jak skuter, ale zapewnia pasażerowi wygodę samochodu.

Kierowca siedzi z tyłu, prowadząc jednoślad, a z przodu znajduje się kabina pasażerska, w której podróżuje pasażer. Według zapewnień konstruktorów, pojazd zapewnia odpowiednią sztywność i stabilność i oferuje znakomitą ochronę zarówno dla pasażera jak i dla kierowcy.

Do napędu tej nietypowej skutero-taksówki posłuży silnik elektryczny o zasięgu około 80 kilometrów i prędkości maksymalnej 45 km/h. Dużą zaleta projektu jest możliwość przekształcenia przedniej kabiny w skrzynię ładunkową lub nawet mobilną kuchnię, co zdaniem konstruktorów może być istotnym argumentem dla właścicieli londyńskich restauracji, kurierów lub mobilnych sprzedawców jedzenia.

Pierwsze skutero-taksówki mają pojawić się w Londynie w 2015 r.

VOI Concept – krótki film promocyjny (1)

 

VOI Concept – krótki film promocyjny (2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.