EBR 1190RX. Szosowy motocykl Buell już w październiku

-

Nowy motocykl spod znaku Buell spodziewany jest już w przyszłym miesiącu. Firma Erik Buell Racing zapowiedziała że prezentacja sportowego modelu 1190RX jest bardzo prawdopodobna podczas targów Motorcycle Expo na Florydzie.

1190RX będzie najprawdopodobniej napędzany silnikiem Rotax pochodzącym z modelu 1190RS, pierwszego motocykla, który powstał po tym, jak Harley-Davidson bezceremonialnie pożegnał się Erikiem w 2009 roku. Wiadomo także, że wersja RX będzie przeznaczona do używania na drogach publicznych.

Firma Erik Buell Racing opublikowała niedawno zdjęcie ze swojego warsztatu. Widać na nim było tylną kanapę motocykla, co sugerowało drogowe przeznaczenie modelu RX. W podobnym tonie wypowiadali się także przedstawiciele głównego udziałowca Erik Buell Racing, firmy Hero Motocorp. Ich plany zakładają stworzenie linii ekskluzywnych motocykli sportowych z przeznaczeniem drogowym.

Więcej szczegółów poznamy zapewne bliżej 16 października, kiedy to odbędą się targi Motorcycle Expo.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY