Francuskie władze zakazały używania słuchawek podczas jazdy motocyklem. Nowy przepis dotyczy każdego urządzenia emitującego dźwięk, zatem może pojawić się problem z częścią – zwłaszcza starszych – interkomów.[sam id=”24″ codes=”true”]

Francja znana jest z utrudnień, które piętrzy przed motocyklistami. Dość wspomnieć obowiązkowe kamizelki odblaskowe, alkomaty czy obligatoryjne ograniczenie mocy motocykli do 100 KM. Te jawnie antyjednośladowe działania skłoniły nawet bikerów do założenia Federacji Wkurzonych Motocyklistów – organizacji, która broni interesów motocyklistów znad Sekwany.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Najnowszym pomysłem władz jest zakaz używania słuchawek podczas jazdy. Obostrzenie dotyczy każdego urządzenia emitującego dźwięk i wkładanego do ucha – a zatem słuchawek stereo, zestawów “hands-free” i tym podobnych.

Francja zabrania  słuchawek(2)Za złamanie zakazu przewidziano karę w wysokości 135 euro (560 zł) i trzy punkty karne. Na szczęście surowe przepisy przewidują także wyjątki – motocyklista może używać słuchawek tylko wówczas, jeśli są one integralną częścią kasku, a słuchawki nie wchodzą do ucha.

Francja zabrania  słuchawek(3)Podróżującym do kraju sera i wina życzymy wiele cierpliwości i spokoju, a przed wyjazdem gorąco polecamy nasz poradnik jak porozumiewać się podczas jazdy przy pomocy gestów. Wszak czy jest coś piękniejszego niż brzmienie silnika i gulgot wydechu?

 

2 KOMENTARZE

  1. E tam wszystko jest “alright”, urządzenia prawdziwe motocyklowe jak zestawy Sena, Scala i podobne nie są podjęte tym poniekąd nie głupim zakazem. Niedawno negocjowałem szerokość drogi w mieście z rowerzystą z wielkimi słuchawkami na głowie, naćpanego substancjami. A wiecie jak trąbi motocykl ? Fatalnie, totalnie byłem bezbronny i się poddałem.

  2. Jestem za zakazem stosowania wszelkich zestawów słuchawkowych czy wkładanych do ucha czy mocowanych w kasku. Moto to nie auto. Wymaga uwagi i koncentracji. Gadanie przez telefon na moto przez taki zestaw, czy słuchanie muzy to nie tylko proszenie się o śmierć, ale realne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.