Yamaha R3 może być jedną z nowości, które koncern z Iwata przedstawi podczas targów EICMA. Sportowy motocykl oparty na konstrukcji MT-09 ma szanse stać się rynkowym przebojem. Producent na razie milczy na temat tego modelu.

Yamaha jest jedną z firm, w której nie słyszano o słowie “stagnacja”. Na 2014 rok zaplanowano wiele nowych działań – oprócz nowych modeli opartych o stworzone od podstaw konstrukcje, marketingowcy japońskiego koncernu przewidzieli zapewne maksymalne wykorzystanie istniejącej oferty w rozmaitych promocjach i podczas licznych imprez.

Nie ucichły jeszcze plotki dotyczące prac nad następcą modelu TDM 900 a coraz głośniej słychać o możliwości rychłej prezentacji sportowego modelu R3, również opartego na konstrukcji MT-09. Niemiecki magazyn Motorrad przedstawił wizualizację prawdopodobnego wyglądu R-trójki.

Silnik MT-09 generuje 115 KM i 85 Nm mom.obr., a zatem więcej niż wystarczająco, by dobrze się bawić na torze. Kilka modyfikacji może z łatwością podnieść tę moc o około 15 KM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.