Trzy nowe motocykle marki Caterham są jedną z ciekawostek trwających właśnie targów EICMA. Brytyjska firma znana do tej pory z produkcji customowych sportowych aut, od niedawna prowadzi fabryczny team wyścigowy.

Pierwszy z zaprezentowanych modeli to napędzany spalinową jednostką o pojemności 750 cm3 i mocy 50 KM to motocyklowy wszędołaz. Wyposażony w szerokie opony o głębokim bieżniku, ma sobie radzić równie dobrze na szosie, jak i w terenie. Ponadto producent przewidział do tego modelu specjalny zestaw pozwalający w krótkim czasie przerobić go na skuter śnieżny.

Pozostałe dwa pojazdy to napędzane elektrycznie modele Classic E-bike i Carbon E-bike. Classic, jak sama nazwa wskazuje, został ukształtowany w modnej stylistyce retro, Carbon natomiast powinien przypaść do gustu miłośnikom ultranowoczesnych form. Oba jednoślady mają teoretyczny zasięg 40-80 km, a po wyczerpaniu baterii można jechać dalej kręcąc pedałami.

Nie znamy cen nowych modeli, ale znając elitarny charakter Caterhama, nie będą tanie. Mają wejść do produkcji na wiosnę przyszłego roku.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.