[sam id=”24″ codes=”true”]Drogowa wersja wyścigowej Hondy RC213V była jedną z najbardziej oczekiwanych premier tegorocznych targów EICMA. Honda RC213V-S wzbudziła sporą sensację – zarówno osiągami godnymi MotoGP, jak i kosmiczną ceną. 

Informacje o planowanej przez Hondę drogowej wersji wyścigówki RC213V pojawiała się w mediach od dłuższego czasu. Ostatnio pisaliśmy o publikacji w magazynie Young Machine, w której ujawniono kilka szczegółów nadchodzącej premiery.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Honda RC213V-S (1)W pokazanym w Mediolanie prototypie uderza przede wszystkim ogrom drogich materiałów użytych do jego produkcji. Wszystkie owiewki wykonano z włókien węglowych. Na pierwszy rzut oka jedynym detalem, który zdradza drogowe przeznaczenie jest przedni reflektor.

Honda RC213V-S (7)Pod kosztownymi owiewkami pracuje litrowy, czterocylindrowy  silnik widlasty o mocy około 200 KM. Na pokłądzie znalazły się wszelkie elektroniczne systemy znane z wyścigowej wersji, podobnie jak używana na torze skrzynia biegów. Producent unika podawania szczegółowych danych przed oficjalną prezentacją wersji produkcyjnej.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Honda RC213V-S (6)Z nieoficjalnych informacji, które pojawiły się podczas targów wynika, że RC213V-S ma kosztować około 100 000 euro (420 000 zł). Prawdziwa, że tak powiemy masakra okazja.

Honda RC213V-S (8)

Honda RC213V-S (5)

Honda RC213V-S (4)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.