Brough, legendarna brytyjska firma, która produkowała superbike już w latach 20., przedstawiła  swój najnowszy motocykl. Podczas odbywających się targów EICMA przedstawiono kontynuatora legendy – model Brough Superior SS100.

Inspiracją nowego Superiora jest klasyczny model Superior SS100. W nowej wersji nie zabrakło oczywiście najnowszej technologii, jednak została ona przyporządkowana klasycznemu stylowi i brytyjskiemu duchowi nobliwej marki. Projektantom udała się rzecz niemożliwa: na wskroś nowoczesny industrialny design nowego Superiora SS100 tchnie klimatem retro i przywołuje skojarzenia z maszynami, które znamy z trąconych zębem czasu przedwojennych fotografii.

Nowego Brougha Superiora napędza widlasty silnik o pojemności 997 cm3.  Przednie zawieszenie to znany doskonale użytkownikom BMW Duolever. Ciekawym elementem nowego SS100 są przednie tarcze hamulcowe, które zaprojektowano tak, by przypominały bębny. Pozwala to na skuteczne hamowanie przy zachowaniu odpowiedniej stylizacji. Zachwycający Brough SS100 nie ujawnił jeszcze ile ma zamiar kosztować.

2 KOMENTARZE

  1. no was to wszystko co wyglada jak cofe racer, rzuca na kolana, macie strasznie monotematyczny gust, zreszta niezle sie usmialem gdy wystawiliscie liste “najbardziej udanych customow” same scięte tyłki kawoszowe.

  2. Cóż. Takie motocykle zawsze są podróbką czegoś co już było. Taka ich nazwijmy to misja. A że niektóre pomysły są zupełnie nietrafione to dla ludzi z kasą do których są one dedykowane nie ma znaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.