BMW wzywa do serwisów właścicieli swoich skuterów C600 Sport i C650GT z lat 2012-2014. Powodem akcji serwisowej jest problem z napinaczem łańcucha rozrządu. Akcja obejmuje rynek niemiecki i kanadyjski.

O usterce jako pierwsi poinformowali Kanadyjczycy z Transport Canada. Zwykle w takich sytuacjach podobną akcję ogłasza także amerykańskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu – wezwanie w USA może być zatem kwestią czasu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Według kanadyjskich inżynierów napinacz łańcucha rozrządu może mieć wadę fabryczną, której efektem jest poluzowanie łańcucha. Ostrzeżeniem o usterce jest wyraźny hałas, a jeśli jednoślad nadal będzie użytkowany, może dojść do uszkodzenia silnika. 

Wadliwy napinacz BMWNaprawa elementu polega na wymianie wadliwego napinacza w dotkniętych usterką skuterach. Nie mamy jak dotąd informacji ile egzemplarzy modelu C600 Sport i C650GT sprzedanych w Polsce dotkniętych jest usterką. To już trzecie wezwanie serwisowe skuterów BMW. Poprzednie akcje dotyczyły bocznej stopki i mocowania kufrów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.