Już 27 lipca Tor Poznań opanują uczestnicy Bezpiecznej jazdy z Motorismo. Na imprezie pojawi się ponad 60 motocyklistów – tak początkujących jak i doświadczonych, ale świadomych potrzeby doskonalenia swoich umiejętności.

Ekipa z Motorismo wraz z trenerami bezpiecznej jazdy tradycyjnie przygotowała ciekawe szkolenia. Oto szczegółowy program imprezy Bezpieczna Jazda z Motorismo:

1. Zanim polatamy

molikBędziesz mieć okazję do zapoznania się z najważniejszymi elementami obsługi twojego motocykla w codziennym użytkowaniu i przekonasz się jak odpowiednia pozycja, dopasowana do Twojej maszyny potrafi skutecznie podnieść komfort jazdy i zaoszczędzić bólu pleców.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ratujemyPrzypomnisz sobie również podstawowe elementy pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownik medyczny nauczy co i jak zrobić, aby poszkodowanemu w wypadku pomóc, a nie zaszkodzić. Przypomni o właściwym opatrzeniu ran, zabezpieczeniu obrażeń oraz o zasadach prawidłowej reanimacji, które niejednokrotnie decydują o ratowaniu życia.

2. Co i jak

pachołki 4Na całej długości toru nauczysz się przydatnego w codziennej jeździe skutecznego przyspieszania oraz hamowania. Poznasz zalety zachowania prawidłowego toru jazdy i wypracujesz umiejętność ciasnych manewrów z użyciem zapomnianego często tylnego hamulca. Umiejętność ta sprawdza się w codziennych warunkach – pomaga jeździć płynnie w zatłoczonych, miejskich warunkach, w pełni wykorzystując walory motocykla.

pachołki 5A to dopiero początek…. Będziesz mieć okazję zaliczyć słynny „test łosia” czy tez wypracować umiejętność nagłej zmiany kierunku jazdy przy zachowaniu ciągłej stabilności motocykla. Techniki te – wypracowane i instynktownie stosowane – ustrzegą cię przed nieoczekiwanymi przeszkodami na drodze. Świadome działanie i zachowanie w tym przypadku mogą uratować twoje zdrowie i życie.

3. Voyage, voyage

turysta 1Turystyka motocyklowa z punktu widzenia odpowiedzialnego i gotowego na wszelkie kaprysy pogodowe moto-turysty wymaga omówienia i przećwiczenia paru elementów. Naszym sprzymierzeńcem na tym etapie szkolenia staje się deszcz. Oprócz podstaw stroju zapewniającego w tych warunkach odpowiednio suchy komfort podróży, poznasz zasady jazdy na mokrej nawierzchni. Przekonasz się jak różnie reaguje maszyna na „polecenia” w zależności od stopnia zawilgocenia nawierzchni. Dowiesz się jak poskromić swojego rumaka w warunkach ograniczonej przyczepności.

4. 3,2,1,start!

sport 2Większość czeka szczególnie na tę część imprezy. Być na Torze i nie przekonać się, jak to jest być Lorenzo czy Valentino, to tak jak być w wesołym miasteczku i nie przejechać się kolejką górską. Zanim jednak odkręcisz manetkę i sprawdzisz czy licznik prędkości faktycznie można zamknąć, poznasz zasady rządzące techniką jazdy przy wysokich prędkościach.

sport 1Szybko nie musi bowiem wcale oznaczać niebezpiecznie! Wypracuj techniki okiełznania swojej maszyny ze szczególnym naciskiem na jazdę w łuku z zachowaniem ciągłego gazu. Przekonaj się, że przy odpowiednim operowaniu motocyklem nawet przy dużych prędkościach i ślizgach jesteś w stanie opanować pełną kontrolę oraz stabilność.

grupaW kolejnej publikacji przedstawimy szczegółowy plan całego dnia treningowego. Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie Motorismo, w którym możesz wygrać wejściówkę na imprezę. Konkurs Motovoyagera już wkrótce.

zaproszenie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here