Akcja serwisowa Urala. Mogą pękać koła w bocznych wózkach

-

Ural ogłosił w USA akcję serwisową. Część wyprodukowanych w 2012 roku wózków bocznych może mieć problem z kołem – obręcz może pęknąć lub złamać się. Usterka dotyczy 273 modeli Gear-Up, Patrol, Patrol T, Tourist and Tourist T.

Jak widać problemy techniczne dotyczą nie tylko pleniącej się wokół elektroniki. Solidna radziecka technika spod znaku “gniotsa nie łamiotsa” również narażona jest na nieprzyjemności związane z błędami podczas produkcji. Część bocznych wózków Urala, które są w wielu modelach tej marki wyposażeniem standardowym, otrzymała wadliwe koła, które mogą pękać podczas jazdy.

Usterka dotyczy modeli Ural Gear-Up, Patrol, Patrol T, Tourist and Tourist T wyprodukowanych między 2 czerwca a 25 października 2012 r. Według dokumentów amerykańskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu, które wykryło usterkę, aluminiowe obręcze kół w niektórych modelach Urala dostawca wykonał w niewłaściwej temperaturze. Skutkiem błędu jest znacznie wyższa podatność felgi na uszkodzenia mechaniczne.

W Stanach Zjednoczonych odnotowano kilka przypadków pęknięcia obręczy podczas jazdy. Amerykański importer Urala, Irbit Motorworks zapowiedział inspekcję wszystkich potencjalnie zagrożonych kół i wymianę tych budzących podejrzenia. Problem dotyczy 273 pojazdów.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY