Honda CB650F może ulec poważnej awarii podczas jazdy. Na skutek wady fabrycznej w tym modelu może dojść do zerwania wiązki elektrycznej, a w rezultacie do utraty zasilania kokpitu, reflektora, a nawet do nagłego zgaśnięcia silnika.

Europejski oddział Hondy poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach montowanego w Tajlandii modelu CB650F może wystąpić usterka zagrażająca bezpieczeństwu użytkownika.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W części pojazdów zastosowano wiązkę przewodów elektrycznych o niewystarczającej elastyczności. Przewody te odpowiedzialne są za zasilanie podzespołów zamontowanych wokół przedniej lampy i kierownicy. Producent twierdzi, że w szczególnych przypadkach może dojść do przerwania połączenia elektrycznego w wiązce, co może skutkować wyłączeniem światła przedniego, klaksonu, kierunkowskazów i panelu wskaźników, a w skrajnym przypadku zgaśnięciem silnika.

Honda CB650F (1)W Polsce akcją serwisową objętych jest 38 motocykli. Szczegółową listę numerów VIN motocykli zagrożonych usterką można pobrać tutaj. Polski importer Hondy zaprosi użytkowników feralnych motocykli do serwisów, gdzie wadliwy element zostanie bezpłatnie wymieniony. Informacji związanych z kampanią udziela Honda Motor Europe, tel. 22 545 75 14.

Honda CB650F (3)

Honda CB650F (4)ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.