Triumph poinformował o planowanej akcji serwisowej modeli Tiger Explorer i Trophy. Przyczyną wezwania jest czujnik położenia przepustnicy, którego niewłaściwe oprogramowanie może zatrzymać silnik.

O problemie poinformowało amerykańskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu. Według dokumentów Biura, urządzenie, które rozpoznaje położenie przepustnicy w stosowanym w obu modelach systemie ride-by-wire, ma ustawiony zbyt wysoki próg reakcji.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Może to powodować niewłaściwy odbiór sygnałów z systemu i wstępne rozpoznanie ich jako usterki, a w konsekwencji awaryjne wstrzymanie pracy silnika

Pierwsze sygnały o możliwej usterce pojawiły się między czerwcem a wrześniem ubiegłego roku. Konsekwencją wewnętrznego audytu była modyfikacja podzespołu i jego oprogramowania. Nowy czujnik jest stosowany w wymienionych modelach od połowy grudnia 2013 roku.

Wciąż czekamy na informację polskiego dystrybutora marki Triumph ile motocykli dotkniętych jest usterką w naszym kraju. Problem dotyczy modeli Tiger Explorer, Tiger Explorer XC i Trophy SE z numerami VIN do 637165 włącznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.