Firma Oakley wprowadza właśnie na rynek gogle, które mogą zrewolucjonizować dotychczasowe postrzeganie akcesoriów motocyklowych. Nafaszerowane technologią gogle będą wyposażone w moduł GPS, Bluetooth oraz malutki ekran, za pomocą którego będzie można odbierać smsy czy nawet odczytywać długość skoków podczas  treningów motocrossowych.

 

Sercem gogli jest właśnie ekran. Podczas gdy motocyklista skupiony będzie na drodze, miniaturowy “monitorek” będzie schowany z boku, nie przeszkadzając jeźdźcowi w prowadzeniu. Gdy tylko źrenice oka spojrzą na specjalny pryzmat – ekran zostanie uaktywniony, wyświetlając na całej szerokości potrzebne informacje. Jak zapewnia producent wrażenia użytkownika będą identyczne jak podczas patrzenia z odległości 1,5 metra na monitor o przekątnej 35,5 centymetra.

 

Gogle oferowane będą nie tylko na rynku motocyklowym, ale również narciarskim i snowboardowym. Niestety producent nie podał jeszcze ile ta zabawka ma kosztować. I na ile odporne będą  na owady rozpłaszczające się na nich podczas jazdy.

 

Zdjęcia

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here