Mocne nowości, bestsellery i tysiące jednośladów – tak w największym skrócie można opisać trwające właśnie targi Moto Expo w Kielcach. Choć na targach znajdziemy kilka marek motocyklowych, większość z jednośladów to… rowery.

Tegoroczna edycja Moto Expo jest pierwszą, na której pojawiły się motocykle. Oferta jest jednak dość ograniczona – swoje stoiska wystawiły Suzuki, Honda Plaza, Romet, Junak i Zipp.

Suzuki pokazało swoje sprzedażowe hity – między innymi GSX-R1000, V-Stromy 1000 i 650, Intrudera 1500 oraz świeże, tegoroczne nowości, modele GSX-S1000 i GSX-S1000F. Nie zabrakło oczywiście jednośladów na kategorię B – nowego Addressa i sprawdzonego Burgmana 125. Moto Expo 2015 (5)Skromne stoisko dealera Hondy nie zachęcało do odwiedzin – podobnie wyglądało to, które zorganizował krakowski dealer Harleya-Davidsona. Trudno było je znaleźć, brakowało obsługi, a w dodatku wkomponowano je w wystawę zabytkowych motocykli. Moto Expo 2015 (4)Największe wrażenie zrobiły na nas stoiska Rometa i Junaka. Ten pierwszy producent, oprócz motocykli i skuterów, ma w swojej ofercie także rowery – oferta wkomponowała się więc w tematykę targów idealnie. Romet pokazał testowane już przez nas modele ADV250, Classic400, RCR125 i SCMB250. Moto Expo 2015 (3)Na stoisku polskiej firmy pojawiła się także nowa marka – RMT, która w ofercie Rometa będzie pełnić funkcję brandu premium. W Kielcach pokazano cztery modele – ścigacza, choppera i dwa skutery. Wszystkie o pojemności 125 cm3, ale producent zapowiada także większe silniki. Moto Expo 2015 (6)Na stoiskach Zippa i Junaka także dominowały małolitrażowe jednoślady. Nam szczególnie podobały się Junak NK125 i dobrze nam znany z testów NK650.
Nie jest tajemnicą, że Targi Kielce cieszą się dobrą opinią wśród wystawców różnych branż. Znakomita organizacja, wygoda i dobra infrastruktura to atuty, które już wkrótce mogą zaważyć na wysokiej randze Moto Expo wśród innych wystaw w Polsce.

Moto Expo 2015 (8)

Moto Expo 2015 (7)

Moto Expo 2015 (1)

1 KOMENTARZ

  1. W przypadku RST zmiana Daelima Roadwina 125R polega widzę na zdjęciu naklejek ze środkowej części owiewki, na której w oryginale jest napis Roadwin R. Tak oto powstała nowa polska marka… Wszystkie nowości Rometa to chińskie modele (wprost nawet malowania te same) znane na rynku od kilku już lat… Żenada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.