Jedni nazywają to kryzysem wieku średniego, inni spełnieniem marzeń – na zakup jednośladu decyduje się coraz więcej osób. Motocykl – jako źródło adrenaliny, przygód i pojazd, na którym można zwiedzić cały świat, powinien być tak samo ubezpieczony, jak każdy inny pojazd. Czy wiesz, że dla pełnego bezpieczeństwa, niezbędne będzie Ci nie tylko ubezpieczenie OC, ale również AC i NNW? Dowiedz się więcej.

Ubezpieczenie motocykla – co jest obowiązkiem?

To mit, że kierowcy motocykla nie muszą kupować OC. Ten obowiązek dotyczy każdego posiadacza jednośladu, a za jego brak przysługuje kara. W 2018 roku było to ok 700 zł, jeśli zalegaliśmy z opłaceniem składki powyżej 14 dni, nieco mniej trzeba było zapłacić przy krótszym okresie przerwy w spłacie.

Tymczasem składka OC na motocykl nie jest duża. Co prawda duży wpływ na nią ma między innymi wiek kierowcy, historia ubezpieczyciela, pojemność silnika oraz rok produkcji, ale stawka roczna nie powinna nikogo negatywnie zaskoczyć.

Jedno jest pewne, nieważne jaki motocykl posiadasz, koniecznie wykup OC, jeśli chcesz uniknąć kary za brak ubezpieczenia.

OC to nie wszystko, dlaczego warto dokupić ubezpieczenie AC

Jeśli zależy Ci na szerszej ochronie ubezpieczeniowej to nie ograniczaj się tylko do tego co absolutnie konieczne. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu AC, w którym zawrzesz opcję pomocy drogowej, pomoc techniczną, w tym holowanie, ale również zderzenie ze zwierzęciem, naprawę, czy różnorakie szkody wyrządzone przez żywioły.

To bardzo ważne z punktu widzenia osoby, która motocyklem przemierza sporo kilometrów. AC zabezpieczy nas od różnych niebezpiecznych sytuacji na drodze, a co ważne zapewni spokojny sen.

Za dobre AC będzie trzeba trochę zapłacić. Niekiedy jest to koszt rzędu 20% od wartości auta, ale biorąc pod uwagę sytuacje, które mogą się wydarzyć na drodze to taka ochrona z pewnością się opłaca.

A może ubezpieczenie NNW? Czyli pomyśl o swoich bliskich

Polisa NNW może być dość droga w porównaniu ze standardowym ubezpieczeniem OC, ale… Ochrona życia oraz zdrowia jest zawsze bezcenna. NNW, jako ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, będzie rodzajem zabezpieczenia finansowego dla członków rodziny.

Statystyki policyjne nie kłamią i dają bardzo jasne dane na temat liczby wypadków śmiertelnych z udziałem motocyklistów. Odszkodowanie wypłacane wówczas z ubezpieczenia NNW, może bardzo mocno pomóc rodzinie poszkodowanego.

Przeczytaj więcej o ubezpieczeniu NNW: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-nnw-komunikacyjne/

W zależności od tego, jaką składkę zdecydujesz się opłacać możesz zabezpieczyć się na kwotę od 10 do nawet 100 000 zł.

Pamiętaj, jazda motocyklem to wspaniała przygoda i adrenalina, ale miej na uwadze swoje zdrowie i bliskich. Wykup pakiet ubezpieczeń, aby czuć się bezpiecznie na drodze, a w razie wypadku nie pozostawiać rodziny bez środków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.