Reklama

Wśród motocyklistów triumfatorem tegorocznego Dakaru został Marc Coma. Rafał Sonik wygrał w kategorii quadów, zaś Krzysztof Hołowczyc, zajął trzecie miejsce wśród kierowców samochodów. Motocyklista Jakub Przygoński był 18.

Z piętnastu Polaków, którzy wystartowali w tegorocznej edycji Dakaru, do mety dojechało dziewięciu. Z powodu awarii motocykla z rywalizacji byli zmuszeni wycofać się Maciej Berdysz, startujący w kategorii malles-moto, czyli bez wsparcia ekipy technicznej i Jakub Piątek z Orlen Team.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Dakar 2015 (1)Adam Małysz cudem uniknął śmierci, kiedy podczas drugiego etapu jego samochód stanął w płomieniach. Jednak najgorszą informacją była ta o śmierci Michała Hernika, którego znaleziono w agonii na trasie trzeciego etapu. Sekcja zwłok wykazała, że Polak zmarł wskutek przegrzania i odwodnienia organizmu.

Dakar 2015 (4)Tegoroczny Dakar przyniósł jednak także dobre wiadomości – zwycięzcą w kategorii quadów okazał się Rafał Sonik, który do końca 13. etapu prowadził zaciętą walkę o tytuł. Krzysztof Hołowczyc, który jechał do Ameryki Południowej z mocnym postanowieniem zdobycia miejsca na podium uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii samochodów.

Dakar 2015 (2)Podczas tegorocznej edycji uczestnicy borykali się z ekstremalnie trudnymi warunkami pogodowymi. Po przytłaczających początkowych upałach, na solnej pustyni Uyuni na zawodników  czekało prawdziwe błotne piekło spowodowane obfitymi opadami deszczu.

Dakar 2015 (5)Zwycięzcą tegorocznej edycji Dakaru w kategorii motocykli okazał się Marc Coma startujący na KTM. Spośród Polaków najlepiej pojechał Jakub Przygoński, który zajął 18. miejsce. Na uwagę zasługuje wysoka, dziewiąta pozycja Laii Sanz, najwyżej sklasyfikowanej kobiety w kategorii motocykli. Hiszpanka, która jechała na Hondzie pokonała takich tuzów jak Oliver Pain czy Joan Barreda Bort.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Dakar 2015 (3)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.