Motocykle elektryczne nadal należą do egzotyków, ale powiększająca się oferta nowych modeli sprawiła, że słupki sprzedażowe zaczynają dynamicznie rosnąć. Jedną z najlepiej sprzedających się marek motocykli w Polsce jest Super Soco, a prym wiedzie TC Max, czyli odpowiednik spalinowej stodwudziestkipiątki. 

Na początku warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku w Polsce, zarejestrowano 40 155 motocykli (wzrost o 4,9% w stosunku do 2019 roku), a w tym 2833 jednośladów elektrycznych. Czy to dużo? Ciężko powiedzieć, ale jednoznacznie można stwierdzić, że liczba ta wzrasta i będzie wzrastać dynamicznie. Czy to dobrze? Odpowiedź zostawiam wam. Jeżeli myślicie, że część motocyklowego grona postanowiła przerzucić się na motocykle na prąd, to jesteście w dużym błędzie. Lwią część zakupionych motocykli elektrycznych stanowią wypożyczalnie na minuty i w przypadku marki Super Soco to aż 60%.

Nowe motocykle elektryczne w 2020 roku – Energica, Damon, Vespa, Husqvarna, Askoll [MOC, DANE TECHNICZNE, CENA]

Super Soco produkuje raczej motorowery, które są odpowiednikiem motorków spalinowych o pojemności niespełna 50 cm3. Posiadają jednak również w swojej ofercie model TC Max, który dysponuje mocą 5 kW, czyli około 6,8 KM. Oznacza to, że zdecydowanie bliżej mu do segmentu motocykli o pojemności 125 cm3. Jego prędkość maksymalna wynosi 95 km/h, a zasięg na jednym ładowaniu do 110 km. Chociaż nadal jest znacznie droższy od spalinowych konkurentów, bo kosztuje 20 900 złotych, to nadal jest tylko ułamkiem kwoty, którą należy zapłacić chociażby za HD LiveWire (150 000 złotych) czy BMW C Evolution (70 000 złotych). Oznacza to, że pomimo braku powalających osiągów jest idealnym kompromisem i ciekawą ofertą, szczególnie dla wiodących aktualnie prym wypożyczalni na minuty.

Warto również zaznaczyć, że segment motocykli o pojemności 125 cm3 stanowi już ponad połowę sprzedawanych nowych maszyn w Polsce. Duża popularność jednośladów, dzięki którym możemy poruszać się na kategorię B, odbiła się pozytywnie również na Super Soco, a szczególnie na liczbie sprzedanych modeli TC Max.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.