Podróż dookoła świata motocyklem – w taki sposób Tomasz Gorzędowski z Piekar Śląskich chce spełnić swoje wielkie marzenie i pomóc szkole, której jest absolwentem. Motocyklista wyruszył 4 czerwca.

Przygotowania do wyprawy zajęły ponad rok. Tomasz Gorzędowski planuje przebyć 50 tysięcy kilometrów i odwiedzić 38 krajów. Jego pomysł na podróż jest prosty: “Kiedy skończą mi się pieniądze staję, szukam jakiejś pracy i zbieram środki na dalszą drogę”. Motocyklista jako partnera wyprawy wybrał Yamahę XT660X.Start wyprawy hucznie obchodzili przyjaciele podróżnika oraz nauczyciele i uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich. Jednym z celów wyprawy Tomka jest bowiem zebranie środków na budowę nowego boiska dla szkoły. Przygotowano uroczysty festyn, w którym zobaczyć można było pokazy zręcznościowe policji, straży pożarnej, występy mistrzów Europy i świata w wyciskaniu sztangi.

GorzedowskiOkoło godziny 13 uczestnicy pożegnali Tomka. Wyruszył w trasę odprowadzany przez innych motocyklistów. Bieżące informacje na temat wyprawy oraz zbiórki pieniędzy na szkolne boisko można śledzić na stronie internetowej www.motosamsara.pl lub na Facebooku: www.facebook.pl/moto-samsara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.