Jeśli zatęsknisz za światem baśni, dworskim stylem i onieśmielającą renesansową architekturą, wybierz się do Doliny Loary – tutejsze niezwykłe, romantyczne zamki nie mają sobie równych w świecie.

Dolina Loary słynie ze swoich zamków – jest ich tutaj, zachowanych w różnym stanie, około trzystu. Region ten uznaje się za kolebkę francuskiej kultury i państwowości. W skali świata jest to absolutny unikat, zarówno ze względu na walory architektoniczne, jak i krajobrazowe.

Tutejsze miasta i wsie mają nieodparty, chwytający za serce urok, który co roku przyciąga niezliczone rzesze turystów. Mimo sporego tłoku warto jednak przeznaczyć kilka dni na odwiedzenie najpiękniejszych zamków Doliny Loary – Chambord, Amboise, Blois, Chaumont-sur-Loire, Angers czy Chenonceau.

Podczas wieczornego odpoczynku koniecznie spróbuj lokalnego wina – tutejszą specjalnością jest białe wino ze szczepu zwanego muscadet.

3 KOMENTARZE

  1. Gorąco polecam zrobić sobie bazę w jakimś kempingu. Jak się pojedzie poza sezonem – ceny za “uber” namiot (taki z dwoma sypialniami z łóżkami, kuchnią, lodówką, grilem, itp. są śmiesznie niskie. A zwiedzać jest co, tylko trzeba się liczyć z tym, że w większości przypadków trzeba płacić za wstęp do wnętrza zamków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.