Konkurencja była zacięta, a pretendentów do pozycji najlepszego power-nakeda było kilku. Za ocenę wzięło się 10 testerów z włoskiego Motociclismo. Porównanie przeprowadzono kompleksowo, na drogach oraz na torze, a system ocen był klarowny. Wynik nie pozostawiał żadnych złudzeń: Tuono V4 1100 Factory jest najlepszym motocyklem w swojej klasie.

We wrześniowym numerze szanowanego, włoskiego miesięcznika motocyklowego „Motociclismo” opublikowany został obszerny test porównawczy dziesięciu najlepszych nakedów. Spośród TOP 10 sportowych motocykli bez owiewek z szeroką kierownicą, włoska redakcja z zauważalną przewagą wybrała Aprilię Tuono V4 1100 Factory jako zwycięzcę!
Testy 10 power nakedów przeprowadzone zostały kompleksowo. W przedsięwzięciu udział wzięło dziesięciu motocyklistów-testerów, a motocykle sprawdzane były przez trzy intensywne dni. Motocykle przejechały po 1000 kilometrów na krętych drogach, gdzie redaktorzy weryfikowali możliwości sprzętów z każdego punku widzenia – komfort jazdy, osiągi na drogach, łatwość prowadzenia, kultura pracy silnika i skrzyni biegów, czyli wszystko to, co jest ważne dla każdego motocyklisty zainteresowanego motocyklem naked o sportowym zacięciu.

Test przeprowadzony został także na torze wyścigowym im. Tazio Nuvolari – jest to obiekt o długości 2805 metrów, gdzie motocykle mogły wykazać się na długiej prostej i ostrych hamowaniach, czy na długich lub ciasnych zakrętach. Redakcja Motociclismo zadbała o profesjonalne podejście: wszystkie motocykle otrzymały jednakowe opony Pirelli Supercorsa V3, a czasy i prędkości mierzone były za pomocą urządzeń telemetrycznych.

Aprilia Tuono V4 1100 Factory zwyciężyła w klasyfikacji generalnej testu porównawczego, wcześniej zgarniając komplet pierwszych miejsc we wszystkich podkategoriach. Dokładniejszy opis poszczególnych kategorii oraz ranking dostępny jest na stronie www.aprilia-poland.pl oraz oczywiście na stronie Motociclismo, który dostępny jest niestety tylko w wersji włoskiej.

Warto podkreślić, że Aprilia Tuono V4 (wtedy w wersji RR) wygrała w podobnym teście porównawczym zorganizowanym przez Motociclismo w 2017 roku.

Aprilia wygrała, mimo że aż 4 motocykle miały więcej mocy niż Tuono (176 KM), a oceniający określili Tuono jako bliskie perfekcji, dzięki wspaniałym wrażeniom dźwiękowym oraz wyśmienitej skrzyni biegów.

Wartym odnotowania jest również fakt, że Tuono wygrało włoską batalię z tegorocznym hitem z Bolonii, czyli Ducati Streetfighter S, które jest o 35 KM mocniejsze, ale w użytkowaniu codziennym jest to, jak ocenili testerzy, kompletnie niezauważalne.

Więcej informacji dostępnych znajdziecie na stronie Aprilia Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.