Ponad 100 razy próbowała zdać egzamin na prawo jazdy kobieta z Katowic. Bezskutecznie. Zastanawia nas czy ktoś, kto po tak ogromnej liczbie prób nie jest w stanie zdać egzaminu, w ogóle powinien do niego podchodzić.

Dotychczasowy rekord w liczbie prób zdania egzaminu na prawo jazdy należał do mieszkańca Chełma, który w tamtejszym WORD pojawiał się 86 razy. Co ciekawe, wszystkie bezskuteczne próby dotyczyły egzaminu teoretycznego. Ambitna katowiczanka wysunęła się na prowadzenie z wynikiem ponad stu prób uzyskania pozytywnego wyniku. Także bezskutecznych.

Statystyki zdawalności na prawo jazdy w Polsce nie są zbyt optymistyczne – za pierwszym razem egzamin na kategorię B zdaje zaledwie jedna trzecia kursantów. Kategoria A wygląda nieco lepiej – tutaj wskaźnik ten wynosi około 50%.

Odsetek osób, które podchodzą do egzaminu trzy i więcej razy nie jest znaczący – wynosi kilka procent. Zastanawiamy się jednak czy nieumiejętność przyswojenia materiału i umiejętności niezbędnych do zdania egzaminu nie jest wystarczającym powodem do refleksji, że taki kandydat na kierowcę nie powinien posiadać prawka w ogóle…2 KOMENTARZE

  1. W pierwszym roku, gdy podchodzimy do egzaminu powinny być możliwe tylko dwa podejścia. Po nieznanym egzaminie następne podejście dopiero za rok i min. 20 godzin jazd doszkalających później. I kolejne tak samo i kolejne… Może wtedy zmieniło by się podejście kursantów i instruktorów. Lecz jak wiadomo WORDy żyją z pieniędzy za egzaminy i im częściej u nich bywasz, tym dla nich lepiej. A predyspozycje i bezpieczeństwo w naszym kraju się nie liczą.

  2. Max 5 podejść do danej kategorii i warunki jak Cezar napisał. Jeśli nie zdasz na piąty raz to zakaz podejścia na 10 lat i znów max 5 podejść jak wcześniej. Jeśli ktoś nie umie kierować ruchem nóg, rąk i mózgiem to nie wolno mu prowadzić samochód. Może to się nie wydawać jednak prowadzenie samochodu bądź innego pojazdu na drogach publicznych jest wg badań najtrudniejszą czynnością jaką człowiek może wykonywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.