Norton V4CR – cafe racer dla wybranych [dane techniczne, opis, cena]

-

Motocykl został po raz pierwszy zaprezentowany w 2021 roku. Przez dwa kolejne lata dojrzewał do ostatecznej wersji. W końcu został skierowany do produkcji i sprzedaży.

Rumgaria, dzień pierwszy, czyli cztery kraje w jeden długi, nudny dzień…

Zmiany nie są duże i w dużej mierze sprowadziły się do dostosowania maszyny do możliwości używania w ruchu ulicznym, a nie tylko na torze. Stąd między innymi tłumik oraz lusterka. Napęd motocykla stanowi silnik typu V4, o pojemności 1 200 cm3, z cylindrami umieszczonymi pod kątem 72 stopni. Jednostka została opracowana dla sportowego modelu V4SV, który jednak do tej pory nie został skierowany do produkcji. W porównaniu do pierwotnej wersji silnik został okrojony o 15 KM. Zostało ich jednak aż 185 i są dostępne przy 12 000 obr./min., co z pewnością wystarczy do bardzo dynamicznej jazdy. Zwłaszcza, że moment obrotowy wynosi 125 Nm i jest osiągany przy 9 000 obr./min. V4CR wykorzystuje jeszcze wiele innych elementów modelu V4SV, w tym przede wszystkim ręcznie spawaną aluminiową ramę.

Norton V4CR – cafe racer dla wybranych [dane techniczne, opis, cena]

Zawieszenie dostarczył Öhlins, a hamulce Brembo. Z przodu zainstalowano dwie tarcze 330 mm, a z tyłu pojedynczą o średnicy 245 mm. Jak przystało na nowoczesny pojazd, wyposażono go w kolorowy wyświetlacz, kontrolę trakcji oraz system ride-by-wire. Motocykl dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – Carbon oraz Manx Platinum, a cenę określono na 41 999 funtów. Produkcję ograniczono do dwustu egzemplarzy.

Krzysztof Brysiak
Krzysztof Brysiak
Pasją motocyklową zarażony od dziecka, kiedy to wyobraźnię rozpalała Cezet 350 sąsiada. Zwolennik spokojnej jazdy, lubiący zachwycać się mijanymi widokami. Miłośnik prostych, klasycznych maszyn, potrafiący zachwycić się również nowoczesnym designem, w szczególności włoskim. Lubi przede wszystkim wyprawy w małym, kilkuosobowym gronie oraz samotne ucieczki od cywilizacji, hałasu i zgiełku. Dlatego też chętnie odkrywa wschodnie tereny Polski. W podróży nie rozstaje się z aparatem, bo fotografia to jego drugie hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY