Ta zima jest zupełnie wyjątkowa, całkowicie inna niż wszystkie… Bez naciągania można ją nazwać zimą stulecia! Według ostatnich prognoz sezon motocyklowy zacznie się już na początku lutego!

To nie żarty! Synoptycy na wtorek 4 lutego zapowiadają tzw. powiew wiosny, podczas którego w naszym kraju temperatury przekroczą 15 stopni Celsjusza. Pogoda niestety nie będzie stabilna, jak to bywa na przełomie stycznia i lutego, kiedy to ścierają się masy powietrza o różnej temperaturze, mocno waha się ciśnienie atmosferyczne. Po krótkim okresie przedwiośnia mogą nad naszym krajem rozszaleć się wichury, podczas których podmuchy wiatru przekraczać będą prędkość 130 km/h.

Są to co prawda tylko modele pogodowe, obarczone dużym błędem, ale powtarzane przez wielu synoptyków, w tym przez Grzegorza Zawiślaka, polskiego łowcę burz.

Jego prognozę jednak zdaje się potwierdzać, a przynajmniej jej nie burzy, prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, według której luty będzie miesiącem ciepłym, a epizody chłodu będą miały jedynie miejsce w górach oraz w okolicach Suwałk…

Choć nie wiadomo, czy modele te w stu procentach się sprawdzą, warto jednak być przygotowanym na te optymistyczne prognozy. Zarezerwujcie sobie czas w weekend, aby przygotować maszynę do jazdy, a szefowi już teraz powiedzcie, że możliwe iż coś ważnego wypadnie wam we wtorek i środę, więc już teraz komunikujecie potrzebę wzięcia wolnego…ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.