ClimaCommand to całkowicie nowe, klasyczne siedzenie zapewniające ogrzewanie, ale przede wszystkim będące rozwiązaniem na brak komfortu jazdy w naprawdę ciepłe dni! W jaki sposób? Dzięki niespotykanej i unikalnej w branży motocyklowej technologii chłodzenia!

Marka Indian Motorcycle ogłosiła właśnie rewolucyjną technologię ukierunkowaną na poprawę komfortu motocyklistów poprzez zgłoszony w urzędzie patentowym system, który zapewnia doskonałe chłodzenie, a dzięki temu jeszcze przyjemniejsze wrażenia z jazdy w upalne dni!

Całkowicie nowy fotel ClimaCommand zapewnia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie kierowcy, jak i pasażerowi oraz podnosi poprzeczkę w zakresie chłodzenia dzięki trzem kluczowym elementom:

  • Zastrzeżony moduł termoelektryczny, który pompuje ciepło z dala od podróżujących motocyklem
  • Zgłoszony do opatentowania system kanałów do chłodzenia modułu termoelektrycznego
  • Grafen, wysoce przewodzący i elastyczny materiał, który optymalizuje dystrybucję ogrzewania, lub chłodzenia, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego komfortu

Indian Challenger 2020 – power bagger dla niegrzecznych turystów [TEST, OPINIA, DANE TECHNICZNE, GALERIA ZDJĘĆ]

Technologia termoelektryczna Indian Motorcycle jest znacznie bardziej skuteczna niż dostępne już na rynku motoryzacyjnym systemy konwekcyjne HVAC. Główną zaletą technologii ClimaCommand jest to, że faktycznie wytwarza powierzchnię, która jest zimna w dotyku, a nie tylko przepycha chłodne powietrze przez perforacje w powierzchni w sposób, w jaki działają systemy HVAC.

– Pomimo postępów w ogrzewaniu i chłodzeniu siedzeń, nie widzieliśmy jeszcze technologii chłodzenia, która naprawdę wyeliminowałaby dyskomfort podczas upałów, a dzięki ClimaCommand nasz zespół inżynierów w końcu rozwiązał ten problem – powiedział Ross Clifford, wiceprezes Indian Motorcycle. – Nasza technologia termoelektryczna w połączeniu z materiałem grafenowym jest naprawdę przełomem i jest kolejnym przykładem motocykla naszej marki, który wprowadza innowacje na rynek – dodał.

Aby osiągnąć ogrzewanie i chłodzenie przewodzące, moduł termoelektryczny, który umieszczony jest w gnieździe bezpośrednio reguluje temperaturę. Energia elektryczna jest dostarczana przez moduł termoelektryczny do materiału grafenowego powodując, że jedna strona materiału pochłania ciepło, a strona przeciwna je rozprasza. Odwracając przepływ elektryczny, temperatura ciepła i zimna zmieniają się na przemian. Następnie stosuje się materiał grafenowy, który jest nanomateriałem utworzonym w 100% z atomów węgla, aby zapewnić rozproszenie ogrzewania i chłodzenia w całym siedzeniu.

Odwiedź najbliższy salon marki i dowiedz się więcej o kanapowej rewolucji Indiana!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.