Reklama

Rolls Royce zaprojektował i wyprodukował Ghost One – Off Qatar Edition – specjalnie na zamówienie klienta z Kataru.

Pod maską tego modelu znajdziemy znany już silnik twin – turbo V12 o pojemności 6.6 litra. Pojazd rozpędza się do 100 km/h w ciągu 4,7 sekund. Maksymalna prędkość wynosi ok. 250 km/h (155 mph). Model jest dostępny w dwóch odcieniach z elementami wykończenia w kolorze Ensign Red użytym w modelu Rolls-Royce’a po raz pierwszy. Nieco zmodyfikowany kokpit został pokryty skórą. Czerwonym akcentem są deska rozdzielcza, kierownica i część podłogi.

Osiągi na potrzeby “klienta z Kataru”

Rolls-Royce Ghost jest napędzany silnikiem Twin – Turbo o pojemności 6,6 litra i mocy 571 KM. Jednostka współpracuje z ośmiostopniową skrzynią biegów (automat ZF). Osiągi wskazane wyżej są zaskakujące nawet po kilku latach od premiery tego modelu. W modelu został zamontowany ogranicznik prędkości. Nie pozwala on przekroczyć bariery 250 km/h.

Zaskoczył nie tylko modelem dla Katarczyka

Model Ghost Qatar Edition zachwyca osiągami oraz zaskakuje połączeniem kolorów i stylem w ogóle. Dużą niespodzianką dla fanów tej marki okazały się także limuzyny, które zostały zaprojektowane w stylu art déco, który nadal uchodzi za ekscytujący trend stylistyczny. Nie należy on jednak do wiodących motywów, co można łatwo zaobserwować oglądając eleganckie, ale wciąż nowoczesne, a czasami nawet futurystyczne sylwetki produkowanych seryjnie samochodów. Limuzyny Rolls-Royce zaprojektowane w stylu art déco zostały zaprezentowane w Paryżu. Wśród modeli reprezentujących ten niesamowity design znalazł się nie tylko model Ghost, ale również Phantom i Phantom Drophead Coupé.

Modele w stylu art déco

Modele o unikatowym designie inspirowanym art déco zostały oficjalnie zaprezentowane w 2012 r. podczas paryskiego salonu samochodowego. Edycja specjalna wyróżniała się na tle standardowych odmian pod względem kolorów nadwozia, przeszycia tapicerki oraz ogólnie kolorystyki wnętrza. W kabinie pojazdów pojawiły się akcenty będące kwintesencją stylu art déco, wykonane z takich materiałów, jak aluminium, drewno czy też luksusowa masa perłowa.

Oczekiwania odnośnie do luksusu są indywidualne – jedni wolą auta najwyższych lotów, innym wystarczy skromny samochód osobowy – rodzinny lub sportowy. Szeroką gamę ofert z rynku wtórnego znajdziesz na portalu ogłoszeń motoryzacyjnych samochodyio.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.