Harley-Davidson zamierza przejąć markę Ducati – taka informacja pojawiła się w serwisie informacyjnym Reuters. Volkswagen, przyciśnięty problemem z oszustwami na silnikach diesla coraz poważniej rozważa sprzedaż włoskiej marki.

Volkswagen Audi Group (VAG), właściciel marki Ducati, od początku dieselgate zaprzecza pogłoskom o możliwości sprzedaży ekskluzywnej marki motocykli. Jednak kolejne doniesienia o fałszerstwach przy wynikach emisji spalin, także w silnikach Audi, każą zastanawiać się nad przyszłą kondycją finansową grupy VAG.

Potężny zastrzyk finansowy, który korporacja otrzymałaby po sprzedaży Ducati, pozwoliłby na odbudowanie reputacji Volkswagena. Kwota jest niebagatelna – jak twierdzi Reuters mowa jest nawet o sumie 1,5 miliarda euro. Harley-Davidson miał już w przeszłości epizod z luksusową włoską marką, kiedy w 2008 kupił udziały w MV Aguście, by sprzedać je po dwóch latach.

Jesteśmy bardzo ciekawi czy Amerykanie dopną swego. Kwota 1,5 miliarda euro wydaje się ogromna, ale trzeba pamiętać, że VAG z bardzo ekskluzywnej i niszowej marki zrobił światowy, pożądany brand. H-D kupowałby już zatem kurę znoszącą złote jajka.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.