Motocykl smętnie kurzy się w garażu a kurtka z ochraniaczami wisi ściśnięta w szafie razem z letnią garderobą. Zima to nie jest dobry czas dla motocyklisty. Ale to świetny moment, by dobrze przygotować się do sezonu.

Zima to czas, kiedy zamiast tracić opony w ciasnych zakrętach starannie pracujemy nad ukształtowaniem nowej – w okolicy brzucha. Chwytamy się różnych zastępczych przyjemności, które mają pomóc nam przetrwać okres rozłąki z motocyklem.

Tymczasem zima to dobry czas na przygotowania. Przy odrobinie szczęścia mogą one pochłonąć nas bez reszty i zimowy czas mignie niczym błysk fotoradaru. Oto jak przygotować się do sezonu w pięciu krokach.

1. Czytaj

2014-winter-book-listCzytanie dobrych książek motocyklowych jest jedną z najlepszych rzeczy, którą możesz zrobić przed sezonem. Zdecydowanie polecamy klasykę gatunku, czyli “Przyspieszenie” i “Przyspieszenie II” Keitha Code, “Wyprawy Motocyklowe” Roberta Wicksa i “Motocyklistę Doskonałego” Davida Hougha. Przyswojenie wiedzy na temat techniki jazdy, zagrożeń i psychologii pozwoli lepiej zrozumieć rzeczy, które podświadomie znamy z dróg.

2. Trenuj

001Ani świąteczne obżarstwo, ani paskudna pogoda nie zachęcają do przesadnej aktywności fizycznej. Choć początek roku oznacza tłok na siłowni (postanowienia noworoczne), my zachęcamy do bardziej naturalnych sposobów utrzymania kondycji fizycznej – długie spacery z psem (może być pożyczony), rezygnacja z windy, rąbanie drewna i inne rzeczy, które nie wymagają drastycznej zmiany codziennych przyzwyczajeń. Im lepsza kondycja fizyczna tym większe bezpieczeństwo na początku sezonu.

3. Ulepszaj

Zima to wspaniały moment na rozmaite przeróbki i udoskonalenia motocykla. Nowa zębatka? Sportowe klamki? Wszystko to można zrobić właśnie teraz. Zafunduj swojemu motocyklowi prawdziwe kosmetyczne SPA, niech się błyszczy także w środku. Nie wiesz jak? Nie ma lepszego niż zima czasu na naukę.

4. Kupuj

surfingZima to najlepszy czas na kupowanie. Większość motocyklistów przypomina sobie o porysowanym wizjerze i brakującej rękawiczce dopiero wtedy, gdy nadchodzi czas wyprowadzenia motocykla z garażu. Bądź mądrzejszy – przejrzyj portale aukcyjne i ogłoszeniowe, sprawdź czy skórzana kurtka, która w zeszłe lato kosztowała 5 tys. zł nie jest dostępna w promocji za 1500.

5. Planuj

madmaps-motorcycle-mapPrzygotuj listę fajnych miejsc, gdzie chciałbyś pojechać. Sprawdź kiedy odbywają się tam jakieś ciekawe imprezy, jakie są w pobliżu dobre restauracje i atrakcje turystyczne. Podziel listę na dwie-trzy grupy w zależności od długości wyjazdu. W trakcie sezonu unikniesz dzięki temu gorączkowego grzebania w internecie w poszukiwaniu pomysłu na szybki wyjazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.