[sam id=”24″ codes=”true”]Zielona Irlandia rzadko bywa celem naszych motocyklowych wojaży. Znajdziemy tam jednak niezliczoną ilość motocyklowych tras, które oszołomią nas tak ilością zakrętów, jak niezwykłymi widokami znanymi raczej z baśni niż realnego świata.

Jedną z takich niemal nierealnych irlandzkich tras jest Gap of Dunloe (szczelina twierdzy) – wąska droga przez przełęcz między pasmami górskimi MacGillycuddy’s ReeksPurple Mountain w hrabstwie Kerry.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Gap of Dunloe (4)Długość tego niezwykłego szlaku wynosi niespełna 11 km, zaś w najwyższym punkcie osiąga on 731 m.npm. Gap of Dunloe to popularna atrakcja turystyczna – w sezonie letnim pojawiają się tutaj niezliczone ilości podziwiających cuda natury fotografów, rowerzystów i motocyklistów.

Gap of Dunloe (2)Droga przez Gap of Dunloe jest bardzo wąska, kręta i pełna niespodzianek – żwiru, kamieni i odchodów pasących się gdzieniegdzie owiec oraz koni, które służą tutaj jako popularny środek transportu.

Gap of Dunloe (7)Jednym z najpopularniejszych miejsc na drodze przez Gap of Dunloe jest kamienny łukowy Most Życzeń. Legenda głosi, że życzenia tutaj wypowiedziane zawsze się spełniają. Miłośnicy kina z pewnością znają tę piękną trasę z filmu Neila Jordana “Gra pozorów” (The Crying Game) z 1992 roku.

Gap of Dunloe (6)[sam id=”11″ codes=”true”]

Gap of Dunloe – informacje

Długość trasy 11 km

Nawierzchnia asfalt

Średnie nachylenie bd

Maksymalna wysokość 731 m. npm.

Serpentyny tak

Stopień trudności średni

Gap of Dunloe – mapa

Gap of Dunloe – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.