Park Narodowy Tara w Serbii często mylony jest z kanionem rzeki o tej samej nazwie, który znajduje się w Czarnogórze. Oba miejsca łączy jednak tylko niewyobrażalne piękno natury.

Park Narodowy Tara leży w zachodniej części Serbii, w zakolu rzeki Driny. Składa się z z górskich szczytów poprzecinanych głębokimi dolinami, z których najbardziej znaną jest wąwóz Driny o głębokości wahającej się od 250 do 1000 metrów.

Oprócz głównej drogi 403, która biegnie wschodnią stroną Parku, na terenie Tary znajduje się niezliczona ilość mniejszych szlaków, w tym szutrowych, dostępnych bez ograniczeń.

Park Narodowy Tara(8)Większość dróg, nie wyłączając głównego szlaku 403, ma bardzo kiepską nawierzchnię – dodatkowym problemem są spadające ze zboczy kamienie i żwir, które podczas deszczu tworzą prawdziwe błotne pułapki.

Park Narodowy Tara(5)Park Narodowy Tara jest prawdziwym rajem dla rowerzystów, których w sezonie letnim jest tutaj niezliczona ilość. Warto o tym pamiętać podczas pokonywania ekscytujących ślepych zakrętów.

Park Narodowy Tara(2)Przy okazji zwiedzania Parku Narodowego Tara koniecznie trzeba zajrzeć do Drvengradu – miasta zbudowanego specjalnie na potrzeby filmów nagrywanych przez znanego reżysera Emira Kusturicę.
 

Droga 403, Park Narodowy Tara – informacje

Długość trasy: 30 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: bd%
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Droga 403, Park Narodowy Tara – mapa

Droga 403, Park Narodowy Tara – film

Park Narodowy Tara – galeria zdjęć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here