A39 Exmoor Road, Anglia. Podróż w klimacie Średniowiecza [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Wzgórza parku narodowego Exmoor oferują bikerom prawdziwy skarb: Drogę A39 z Porlock do Blackmoor’s Gate. Oprócz sielskich nadmorskich krajobrazów czekają tutaj na nich zaskakująco strome podjazdy i miasteczka rodem ze średniowiecza.

Gdy wyjedziemy z Lynton, droga na odcinku 4 km wzniesie się aż 400 m. Można odnieść wrażenie, że oto znaleźliśmy się w innym świecie – nadmorski klimat Lynmouth zamienił się w surową wyżynę Countisbury Hill.

Zewsząd otaczają nas porośnięte trawą łagodne pagórki, a chłodne i ostre powietrze nie sugeruje wcale, że jesteśmy na wyciągnięcie ręki od Morza Celtyckiego. Droga nie jest szczególnie kręta: łagodne łuki pozwalają rozkoszować się wspaniałymi widokami i chłonąć zmieniające się co chwila zapachy unikalnych roślin parku narodowego Exmoor.

Droga zwykle otwarta jest cały rok, ale zdarzające się czasami opady śniegu mogą spowodować jej zablokowanie. Na A39 spotkamy ostre zakręty, niektóre z nich mają ograniczoną widoczność.

A39 Exmoor Road – INFORMACJE

Długość trasy: 80 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalne nachylenie: 25%
Maksymalna wysokość: 300 m n.p.m.
Serpentyny: nie
Stopień trudności: łatwy

 A39 Exmoor Road – film

 A39 Exmoor Road – mapa

Exmoor Road – galeria

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY