[sam id=”24″ codes=”true”]Zero Motorcycles, producent elektrycznych jednośladów, przedstawił przyszłoroczną linię modelową. Wśród zgrabnych motocykli napędzanych prądem wyróżnia się model Zero S, który parametrami nie ustępuje spalinowym konkurentom.

Zero S wyposażony jest w zestaw baterii Z-Force ZF12.5, który zapewnia więcej niż przyzwoity zasięg 240 km w mieście. Dystans ten można także dodatkowo zwiększyć do 300 kilometrów stosując opcjonalny akumulator Power Tank.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W trybie jazdy autostradowej zasięg wynosi niestety tylko 160 km. Dzieje się tak, ponieważ podczas jazdy ze stałą prędkością motocykl nie może odzyskiwać energii z hamowania.

Zero S 2015 (7)Chłodzony powietrzem elektryczny silnik uzyskuje 54 KM i 92 Nm. Prędkość maksymalna to zdaniem producenta 153 km/h, ale kierowca ma do dyspozycji stałą przelotową prędkość 129 km/h, która zapewnia deklarowany zasięg.

Zero S na 2015 rok

Zero nie idzie na skróty jeśli chodzi o jakość wykonania. Najwyższej jakości aluminiowa rama została wyważona dla uzyskania jak najlepszej poręczności. Wygospodarowano w niej także niewielki schowek, który pomoże przewieźć niezbędne drobne zakupy lub kombinezon przeciwdeszczowy.

Zero S 2015 (3)Zawieszenie powierzono marce Showa – jest ono w pełni regulowane. 17-calowe aluminiowe obręcze uzupełniono o opony Pirelli Sport Demon i tarcze hamulcowe o średnicy 320 mm z przodu i 240 mm z tyłu. Zaciski to dzieło firmy J-Juan. Z układem hamulcowym współpracuje system ABS firmy Bosch.

Zero S 2015 (2)Przyszłoroczne Zero S kosztuje w USA 13 435 dolarów (41 000 zł).

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.