Świat. Dealer-rekordzista sprzedał w USA 4500 sztuk Suzuki GSX-R

-

Salon motocyklowy Bert’s Mega Mall w Covina w Kalifornii jest światowym rekordzistą pod względem liczby sprzedanych modeli Suzuki GSX-R. 

Ten rekord nie znajdzie się w księdze rekordów Guinnesa obok najwyższego kota perskiego czy najdłuższej partii warcabów pod wodą. Naszym zdaniem jest jednak bardziej wartościowy i po prostu ciekawszy. Firma Bert sprzedała bowiem ponad 4500 egzemplarzy modelu Suzuki GSX-R – prawie dwukrotnie więcej niż kolejny w rankingu sprzedawca. By zobaczyć jaki to wyczyn wystarczy wspomnieć, że model ten można kupić w 101 krajach na świecie, a w Polsce sprzedaż nowych motocykli  wszystkich marek nie przekroczy w tym roku 8000 sztuk. Ron Seidner, właściciel salonu odebrał od Suzuki kryształowy puchar podczas dorocznego spotkania dealerów Suzuki w Las Vegas.

Suzuki rozpoczęła produkcję serii GSX-R serii 27 lat temu, w 1985 roku, a na początku bieżącego roku wyprodukowała milionowy egzemplarz. To najlepiej sprzedający się motocykl w historii koncernu.  Aby uczcić ten milion Suzuki wprowadziło pamiątkową “milionową” edycję motocykla, z anodowanym przednim widelcem, czarnymi zaciskami  przednich hamulców i kilkoma innymi zmianami wizualnymi. Co ciekawe, na rynek trafi  tylko 1985 egzemplarzy tego jubileuszowego modelu.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

  1. Od 1985 roku do dziś minęło 27 lat. (365 dni x 27 lat) / 4500 = 2. Jeden motocykl sprzedawał się więc co dwa dni, wliczając niedziele (nie wiem czy salony tam pracują) i święta. No nieźle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY