Do 150 tys. sztuk rocznie zamierza zwiększyć produkcję indyjski Royal Enfield, najstarsza istniejąca marka motocykli na świecie. Zapowiada też całkiem nowe modele, które pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. 

Produkcja w nowej fabryce w mieście Chennai w południowo-wschodniej części kraju rozpocznie się już w maju. Będą tam wytwarzane wszystkie cztery klasyczne modele tego producenta: Royal Enfield Bullet, Royal Enfield Bullet Electra 350, Royal Enfield Classic oraz Royal Enfield Thunderbird. Zarząd zapowiada również, że do końca roku pojawią się nowe modele Royal Enfielda, nie podaje jednak szczegółów.

Royal Enfield to brytyjska marka motocykli produkowanych nieprzerwanie od 1902 roku. W 1956 roku montaż przeniesiono do Indii (pod firmą Enfield rozpoczęto składanie motocykli z wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii komponentów), a w 1995 r. indyjskie przedsiębiorstwo Royal Enfield Motors nabyło prawa do posługiwania się znakiem Royal Enfield.

Produkowane w miejscowości Cennaj motocykle są obecnie najstarszą istniejącą marką na świecie, wraz z najdłużej w historii wytwarzanym flagowym modelem Bullet. Kosztuje on około 100 tys. rupii, czyli równowartość około 6 tys. zł.

Royal Enfield – ciekawostki

Prawdziwy rozwój marki Royal Enfield nastąpił w czasie Pierwszej Wojny Światowej, gdy motocykle zamawiała brytyjska armia i sprzymierzona armia carskiej Rosji. Wytwarzano wówczas motocykle z czterosuwowymi widlastymi silnikami 425 cm3 i jednocylindrowe dwusuwowe 225 cm3, eksperymentowano też z dwusuwowym silnikiem trzycylindrowym. Druga wojna światowa przyniosła konstrukcję motocykla o silniku 125 cm3 nazwanym Latająca Pchła (Flying Flea) dla spadochroniarzy. Był zrzucany ze spadochronem w rurowym zasobniku, który chronił go przed uszkodzeniem przy uderzeniu o ziemię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.