Wiosną tego roku pojawi się w sprzedaży w USA długo wyczekiwany, nowy sportowy turystyk,  Motus MST. Prace nad tym autorskim motocyklem trwały trzy lata, a produkcja ruszyła jesienią ubiegłego roku.

Motus poinformował, że uzyskał już wszystkie wymagane certyfikaty i przeszedł pomyślnie wszystkie testy. Sprzedaż długo wyczekiwanego motocykla MST oraz rozbudowanej wersji MST-R  powinna ruszyć już wiosną tego roku.  Napędzać go będzie potężny chłodzony cieczą czterocylindrowy silnik KMV4 z bezpośrednim wtryskiem, o pojemności 1650 ccm, generujący moc 165 KM w wersji podstawowej (185 dla wersji MST-R).

Motus MST dostępny będzie w kolorze srebrnym lub czerwonym, a wersja MST-R – w kolorze białym i czarnym. Ma kosztować w USA 31 tys. USD (96 tys. zł), a bogatsza wersja MST-R – 37 tys. USD (115 tys. zł).

Jak przekonują przedstawiciele firmy Motus, oprócz surowego wyglądu motocykla to właśnie silnik KMV4, opracowany we współpracy firmą z Pratt & Miller Engineering, będzie stanowić główną przewagę w stosunku do podobnych motocykli konkurencji. Próbki tego dźwięku można posłuchać na poniższym, nieco przydługim i nudnawym, filmie. Warto jednak poczekać (lub od razu przewinąć) do 2:35.

Motus Motorcycles

Motus to jedna z najmłodszych firm motocyklowych na świecie. Została założona w 2009 roku w Alabamie. Pierwszy prototyp modelu MST został zaprezentowany w marcu 2001 roku.

Prezentacja silnika Motus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.