Wiosną tego roku pojawi się w sprzedaży w USA długo wyczekiwany, nowy sportowy turystyk,  Motus MST. Prace nad tym autorskim motocyklem trwały trzy lata, a produkcja ruszyła jesienią ubiegłego roku.

Motus poinformował, że uzyskał już wszystkie wymagane certyfikaty i przeszedł pomyślnie wszystkie testy. Sprzedaż długo wyczekiwanego motocykla MST oraz rozbudowanej wersji MST-R  powinna ruszyć już wiosną tego roku.  Napędzać go będzie potężny chłodzony cieczą czterocylindrowy silnik KMV4 z bezpośrednim wtryskiem, o pojemności 1650 ccm, generujący moc 165 KM w wersji podstawowej (185 dla wersji MST-R).

Motus MST dostępny będzie w kolorze srebrnym lub czerwonym, a wersja MST-R – w kolorze białym i czarnym. Ma kosztować w USA 31 tys. USD (96 tys. zł), a bogatsza wersja MST-R – 37 tys. USD (115 tys. zł).

Jak przekonują przedstawiciele firmy Motus, oprócz surowego wyglądu motocykla to właśnie silnik KMV4, opracowany we współpracy firmą z Pratt & Miller Engineering, będzie stanowić główną przewagę w stosunku do podobnych motocykli konkurencji. Próbki tego dźwięku można posłuchać na poniższym, nieco przydługim i nudnawym, filmie. Warto jednak poczekać (lub od razu przewinąć) do 2:35.

Motus Motorcycles

Motus to jedna z najmłodszych firm motocyklowych na świecie. Została założona w 2009 roku w Alabamie. Pierwszy prototyp modelu MST został zaprezentowany w marcu 2001 roku.

Prezentacja silnika Motus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here