Erik Buell jest jednym z twórców nowych wersji popularnych motocykli Hero Motocorp. Karizma ZMR i Karizma R na rok 2014 to pierwsze owoce współpracy największego indyjskiego producenta jednośladów z amerykańskim Erik Buell Racing.

Obie firmy nawiązały współpracę w lutym tego roku. Kilka miesięcy później koncern Hero Motocorp kupił 49% akcji firmy Erik Buell Racing. Karizma ZMR i wersja R zostały zaprezentowane w ubiegłym tygodniu.

Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane. Nie jest więc jasne, czy silnik tego modelu jest ulepszoną wersją z poprzednich modeli Karizma, czy też zastosowano zupełnie nową jednostkę napędową.W pracach nad nowymi modelami za ulepszenia jednocylindrowego silnika o pojemności 223 ccm odpowiadał właśnie Buell.

W obu przypadkach możemy się jednak spodziewać większej wydajności w stosunku do poprzednika. Karizma ZMR otrzymała nowy reflektor i kształt owiewek, dzieloną kanapę i szerszą oponę tylną (110 mm). Karizma w wersji R przeszła podobne zmiany – również zmodyfikowano owiewki, które teraz bardziej odsłaniają silnik.

Już w tym miesiącu podczas targów Motorcycle Expo na Florydzie zostanie zaprezentowany kolejny efekt współpracy Hero i EBR – sportowy model 1190RX.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here