Po niemal roku od prezentacji prototypu KTM oficjalnie ujawnił ostateczną specyfikację i zdjęcia nowego 1290 Super Duke R. Potworne osiągi i zgodny z najnowszymi trendami styl „księcia” z pewnością zjednają mu liczne grono fanów.

Super Duke w nieco ponad 7 sekund rozpędza się do 200 km/h. Silnik V2 z kątem rozwarcia cylindrów 75 stopni jest bardzo lekki, i wyrafinowany. Pojemność została zwiększona do 1301 cm3, średnica cylindra do 108 mm, a skok tłoka do 71 mm. Dzięki temu osiągnięto moc 180 KM, a maksymalny moment obrotowy ma wartość 144 Nm.

Zaciski Brembo i tarcze o średnicy 320 mm zapewniają skuteczne hamowanie, zaś za bezpieczeństwo odpowiada układ ABS stworzony przy współpracy firmy Bosch. Przepustnica jest sterowana elektronicznie, co pozwala na płynne przyspieszanie. Zachowanie motocykla można z łatwością dopasować do aktualnych potrzeb i warunków na drodze. Do wyboru mamy tryb uliczny, do jazdy w deszczu i sportowy. Jest również możliwość wyłączenia układu ABS i kontroli trakcji.

Odlewane aluminiowe koła wyposażono w opony Dunlop Sportsmart, które zapewniają dobrą przyczepność w różnych warunkach drogowych. Wysokość kanapy, umiejscowienie podnóżków, szerokość kierownicy – wszystkie elementy zostały zaprojektowane w sposób, który będzie odpowiadał każdemu, kto lubi niepowtarzalne wrażenia. KTM na razie milczy na temat ceny nowego „księcia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.